UA-36994879-1

Hakkımda


 Ulusal ve uluslararası şirketlerde yönetici olarak tamamladığım 21 yıllık profesyonel iş yaşamımın ardından koçluk eğitimimi 2012’de The Coaches Institute(CTI)’da “co-active  koç̧” olarak, “Aile ve Ebeveyn Koçluğu” ve “Okullu Çocuklar” özel bölümlerini Academy for Coaching Parents International’da tamamlayarak 2013 yılında CCP sertifikasını almaya hak kazandım. Bireysel ve kurumsalda orta düzey yöneticiler ve gençlerle yaptığım koçluk çalışmalarında 800 saatin üzerinde tecrübeye sahibim. Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansı’mı 2019 yılında tamamladım. Halen aynı üniversitede psikoloji doktora öğrencisiyim.

 

Genç kız, kadın ve bebeklerin tüm dünyada daha iyi koşullara sahip olması için çalışan uluslar arası GLANCE birliğinin kurucu komite üyesiyim ve 2020-2025 icra komitesi üyesi olarak görev yapmaktayım (www.glance-network.org)

Türkiye’de erken doğan bebeklere el uzatan ilk dernek olan El Bebek Gül Bebek Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığını sürdürmekteyim. Yaptığım çalışmalarla derneğimle birlikte 2020 yılı  EFCNI 1.ödülünü kazandım.

Remzi Kitabevi tarafından basılan “Çoğullarla A’dan Z’ye Yaşam” kitabının ve “Kuvözden Dünyaya” kitaplarının da yazarlarındanım.

Kadın Ruh Sağlığı konusunda çeşitli platformlarda konuşmacı olarak katılmaktayım.

Aldığım diğer eğitimler: 

  • Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Sertifikası
  • Transaksiyonel Analiz 1 ve 2. seviye eğitimleri
  • Dr Dan Siegel – Awake
  • Dr Stan Tatkin – Güvenli Bağlanan İlişkiler
  • Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi

Bireylerin daha tatmin edici hayatlar yaşamaları, kendi potansiyellerini tam olarak harekete geçirmeleri ve içgörülerine ulaşabilmeleri yaşamda her zaman önem verdiğim konular oldu. Danışmanlık ve koçluğun bu yönleriyle benim yaşam amacımla çok örtüştüğünü düşünüyorum. 

Bu bakış açısıyla,

  • İş-özel hayat ekseninde denge sağlamaya çalışan profesyonellerle
  • Değerlerini, yaşam amacını ve güçlü yönlerini keşfetmek isteyen yetişkin ve ergenlerle
  • Okul hayatında – sınavlara hazırlık, arkadaş ilişkileri vs gibi konularda- sıkıntı yaşayan çocuk ve ailelerle
  • Hayatında iyiliğe dönük değişiklik yapmak isteyen bireylerle çalışıyor ve onların kendilerini doyuma ulaştıracak hayata ilerlemeleri konusunda yol arkadaşlığı yapıyorum.

 

 

Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer takipçilere katılın