UA-36994879-1

Hakkımda


132Dış ticaret alanındaki 21 yıllık profesyonel iş yaşamımın ardından koçluk eğitimimi 2012’de The Coaches Institute’da “co-active koç” olarak, “Aile ve Ebeveyn Koçluğu” ve “Okullu Çocuklar” özel bölümlerini Academy for Coaching Parents International’da tamamlayarak 2013 yılında CCP sertifikasını almaya hak kazandım.

1999 yılında ikiz kızlarım Lâl ve Pırıl’ı kucağıma aldıktan sonra eksikliğini hep hissettiğim doğru kaynaklara ulaşma, benzer keyif ve sıkıntıları yaşayan aileleri bir araya getirebilme isteğimle 2 arkadaşımla birlikte Haziran 2007’de www.ikizanneleriyiz.biz web sitesini kurdum.

Türkiye’de erken doğan bebeklere el uzatan ilk dernek olan El Bebek Gül Bebek Derneği’nin kurucu yönetim kurulu üyelerindenim ve dernekteki aktif çalışmalarım halen devam ediyor.

Bilinçli ebeveynlik, ergenlikte iletişim, TEOG’a hazırlık ve Türkiye’de okullu çocuk anne-babası olmak gibi pek çok konuda İstanbul’da ve İzmir’de eğitimler vermekteyim. Ayrıca Anne Bebek Çocuk Dergisi’nde köşe yazarlığı yapmaktayım.

Kurucu ortaklarından olduğum Active Minds’ta (www.activeminds-tr.com) ise, ortaklarımla birlikte, gençlere, hem meslek seçimleri hem de eğitim ve çalışma hayatlarında kullanacakları 21.yy becerilerini kazandırmak üzere eğitimler düzenlemekteyim.

Bireylerin daha tatmin edici hayatlar yaşamaları, kendi potansiyellerini tam olarak harekete geçirmeleri ve içgörülerine ulaşabilmeleri yaşamda her zaman önem verdiğim konular oldu. Koçluğun bu yönleriyle benim yaşam amacımla çok örtüştüğünü düşünüyorum. 

 

Bu bakış açısıyla,

  • İş-özel hayat ekseninde denge sağlamaya çalışan profesyonellerle
  • Değerlerini, yaşam amacını ve güçlü yönlerini keşfetmek isteyen yetişkin ve ergenlerle
  • Okul hayatında – sınavlara hazırlık, arkadaş ilişkileri vs gibi konularda- sıkıntı yaşayan çocuk ve ailelerle
  • Hayatında iyiliğe dönük değişiklik yapmak isteyen bireylerle çalışıyor ve onların kendilerini doyuma ulaştıracak hayata ilerlemeleri konusunda yol arkadaşlığı yapıyorum.

 

 

Copyright © Dandelion by Pexeto
Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer takipçilere katılın