UA-36994879-1

Ne Dediler ?


Dilek Ö., Hesap Uzmanı

“Her işin bir bileni vardır derler ya işte bence bu çok doğru. Ne çok şey bildiğimi sanıp yanılıyormuşum meğer. Herşeyle başa çıkabileceğimi ve her olumsuz şey için müdahele edebileceğimi sanıyordum. Ve en son benden uzakta konuşmak istesem de tatmin olmayacağım bir olay karşısında yaşadığım çaresizlikten sonra başa çıkamayacağımı anladım ve o gün daha önceden de gitmeyi çok düşündüğüm ama sanırım gerek görmediğim sevgili danışmanımla ilk görüşmemi gerçekleştirme kararı aldım.Daha ilk görüşmede neyi neden yaptığımı (ben hiç öyle düşünmüyordum) çok güzel bir dille ve ustalıkla anlattı. Kendime bile itiraf edememişim meğer. Artık yaşanılan şeylerin pişmanlığını değil yaşanmışlıkların bana birşey katmış olduğunu düşünüyordum. Artık değer verdiğim kişilere dair yaşanan her olumsuz olayda kendime bir pay çıkarmamaya çalışıyorum. Ben hayata nereden başladığımı biliyorum. Bu yüzden de neyin eksik olduğunu sorgulamıyorum, tamamlamaya çalışıyorum. Sadece onlar mutlu olsun diye davranmıyorum. Seni tanıdığım için şanslıyım İlknur :)”

Can B., Yatırım Bankacısı

“Bir an gelir birşeylerin değişmesi gerektiğini bildiğiniz halde, “comfort zone” ‘dan çıkamazsınız. Değişim için kendinizi yeniden tanımanız, yapabileceklerinizi hatırlamanız gerekir. Tam böyle bir zamanda İlknur Okay ile çalışmaya başladım. Bir kaç seans sonra kendimi “comfort zone” ‘ dan çok uzakta, güçlü ve heyecanlı bir şekilde hayat amacımı ararken buldum. İlknur Okay’ın vizyonu ve yaklaşımı kişisel gelişimimde büyük rol oynadı.”

Zerrin A., Avukat

“İlknur Hanım’la ilk seansımıza kadar bir yaşam koçu bana ne verebilir ki diye düşünmüştüm hep, sonra da denemekten ne çıkar ki dedim…İlk seansımızda bir yaşam çemberi çizip değerlendirdik… Ve baktım ki hayatımı eğri büğrü bir tekerleğin üzerinde DOĞRU götürmeye çalışarak –ama aslında sağa sola yuvarlamaktan öteye geçmeyerek- kendime kocaman yükler ediniyormuşum meğer! O ilk seanstan başlayarak o kadar çok şey öğrendim ki… Kendime dışarıdan bakabilmeyi -aslında içime bakabilmeyi-, yapmak istediklerimin önündeki tek engelin kendi sabotajcı düşüncelerim olduğunu, doğru soruların insanı her zaman doğru cevaplara götürdüğünü ve içimdeki KAPTAN’a her zaman güvenmem gerektiğini…Benzersiz deneyimler yaşadım, yaşıyorum…Hayatımın her alanında yarın nerede ve nasıl olmak istediğimi biliyorum ve dahası oraya nasıl ulaşacağımı öğreniyorum:) Yelkenlimin rüzgarı olmama yardımcı olduğunuz için sonsuz teşekkürler… “

Hande K., Yönetici Asistanı

“Sürekli fokurdayarak kaynamakta olan bir su gibi olmaktan çıkıp, içilebilir, oda sıcaklığında bir su kıvamına yavaş yavaş geliyorum. Artık çevremdekileri ve olayları değil, sadece kendimi kontrol etmeye çalışıyorum, hem de “zorunda” ya da “lazım” olduğu için değil hayatımı çok daha kolaylaştırdığı için. Meğer olaylar istediğim gibi gitmediğinde daha sakin kalabiliyormuşum, meğer “yine başaramadın” diyen sesi susturabiliyormuşum, meğer “bu sefer olmadı ama tamamen bırakma, kaldığın yerden devam et” diyebiliyormuşum kendime. Meğer düştüğüm zaman tek başıma kalmak yerine yardım isteyebilirmişim ve istediğimde yardıma gelen olurmuş. Meğer esneyebileceğim sınırları bilirsem devam etmek daha kolaymış.

Kendime daha ılımlı yaklaşıp, hayatımı başkalarına değil kendime göre şekillendirmeyi, yapamadıklarıma değil, başardıklarıma odaklanmayı öğreniyorum. Bu yolculuğumu, 50 dakikayla kısıtlanmış, “bu seans bitti, önümüzdeki haftaya inşallah” demeyen, her kaçamağımı azarlanmayacağımı bilerek utanmadan paylaşabildiğim, duygusal iniş çıkışlarımı profesyonel bir duvar örerek değil, insan gibi karşılayan biriyle yapmak işimi daha kolaylaştırıyor, daha keyifli bir hale getiriyor.  Daha gidecek çok mesafe var ama çok umutluyum.”

Eda Öztürk Azaklı, Koç

“İlknur’un koçluk yolculuğu, içimdeki ideal “Anne” tanımına can veriyor.

Duygusal, candan, içten ama ayakları yere basan…

Korumacı değil sorumluluk veren…

Eğlenmeyi unutmadan, keyif alarak, ama bedelleri de ödeyerek…

İnsan sarıp sarmalandığını hissederken, nasılsa ayaklarının üzerinde durduğunu farkediyor onunla..,

Teşekkür ederim, paylaşıyor olduğumuz herşey için…

Pınar Ç., Mali Müşavir

“05.09.2012, İlknur’un koçluğu ile tanıştığım tarih. O tarihten bu yana her seansı iple çekiyorum . Biliyorum ki her seans sonunda kendimi daha iyi tanıyor olacağım, bir öncekinden daha iyi, hiç tanımadığım kadar iyi.  Günlük koşuşturma içinde kendimi nasıl da unutuyormuşum meğer.  Oysa en çok kendini dinlemeliymiş insan, aradığımız asıl güç oradaymış , kendi özümüzde. Bunu fark etmemi sağladığı için ve bana bu muhteşem yolculukta rehberlik ettiğin için sonsuz teşekkürler. İyi ki varsın sevgili Koçum .”

Necla K., Üst Düzey Yönetici

Büyük şehir telaşı ve günlük hayat koşturmacası içinde insanın durup kendini dinlemesi ve olaylara biraz yukarıdan bakarak daha sağlıklı kararlar vermesi için yönlendirme alması çok değerli.  Ailemle ve hayatla olan iletişimimde kullanabileceğim ipuçlarını bulmama yardımcı olduğunuz için teşekkürler…

Nez E., Girişimci

45 yaşında, yoğun bir iş temposunda çalışan bir kadın aynı zamanda da bir anneyim. 10 yaşındaki kızım farkındalığı yüksek, yaratıcı tarafı ve hayal gücü çok kuvvetli bir çocuktur. Bu özelliği O’nun herhangi bir durumda asla geçiştirilemez bir çocuk olmasına neden oluyor. Hayatın koşuştumacası içinde bazen uzun uzadıya anlatmaya vakit bulamadığım zamanlar oluyor, işte o zamanlar kızımla aramda çoğunlukla bir çatışmaya dönüşüyordu. Henüz ergenliğe bile girmemiş bir çocukla çatışmanın doğru olmadığını farkettiğimden beri bir arayış içerisindeydim. Tam bu dönemde İlknur Okay’la çalışmaya başladık. İlknur Hn, bana hayata farklı bir pencereden bakmayı, pozitifleri vurgulamının negatifleri görmekten daha önemli  olduğunu öğretti. Nasıl empati kurabileceğimi ve bu sayede çıkabilecek pek çok sorunu daha başından önlenebileceğini gösterdi. Hayatımdaki önceliklerimin ve önem sırasıını farketmemi, hem kendimin hem de kızımın kuvvetli ve zayıf yanlarını ölçebilmeyi ve buna göre bir strateji geliştirmeyi öğretti. Halen devam eden çalışmamızın sadece özel değil iş hayatımda da çok güzel olumlu etkilerini yaşamaya başladım. Kendisine bana kattığı değerler için teşekkür ediyorum.”

Copyright © Dandelion by Pexeto
Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer takipçilere katılın